OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

              III Niedziela Adwentu  – 16.12.2018

            

 1. Święty czas Adwentu powoli zmierza ku końcowi. Jak ten czas przeżyliśmy?. Kościół chce nam pomóc przez roraty, rekolekcje, adwentową spowiedź świętą. Czy tę pomoc podjęliśmy?. Potrzeba nam, zwłaszcza w trudnych czasach naszego zagubienia, w krzątaninie codzienności-czasu zatrzymania się, refleksji, czasu na korektę własnej drogi życia wiodącej ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem. Nie zaniedbajmy czasu naszej adwentowej odnowy.
 2. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, dni tego okresu poświęcone są bezpośredniemu przygotowaniu do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 3. W czwartek 20 grudnia zapraszamy rodzinę różańcową, a także Caritas naszej parafii na spotkanie opłatkowe do domu parafialnego. Początek spotkania o godz. 17:30 po Mszy Św. wieczornej.   
 4. W piątek 21 grudnia o godz. 15.00 jak stało się tradycją naszej parafii w domu parafialnym organizujemy wigilię dla bezdomnych naszego miasta. Jeżeli ktoś może i chciałby wspomóc tę inicjatywę to bardzo prosimy o pomoc. Pod chórem znajduje się skrzynka na ofiary dla ubogich. Prosimy o  przyniesienie ciepłej odzieży dla bezdomnych.
 5. Od dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje Adwentowe. Program Rekolekcji:

– Niedziela: 8:00 Msza z nauką dla dorosłych, 9:30 Msza z nauką dla młodzieży, 11:00 Msza z nauką dla dzieci, 12:30 i 17:00 Msza z nauką dla dorosłych.

– w Poniedziałek i Wtorek o godz.

10:00 Msza św. z nauką dla dorosłych

16:30 Msza św. z nauką dla dzieci

18:00 Msza św. z nauką dla dorosłych

19:30 Msza św. z nauką dla młodzieży.

 1. Poświęcony opłatek na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 2. W okresie Adwentu w Kościele jest wystawiony kosz na dary  ( żywność, słodycze, odzież, zabawki) dla dzieci z Domu dziecka w Pacułtowie, a także dla ubogich i bezdomnych odwiedzających bardzo często nasz dom parafialny prosząc o pomoc.
 3. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę rodziców z małymi dziećmi o godz. 21:00 natomiast Pasterka dla dorosłych o godz. 24:00. Podczas Pasterek żywa szopka.
 4. W pierwszy dzień świąt- 25 grudnia, nie ma Mszy św. o godz. 8:00. Natomiast w II dzień świąt Msze św. w naszym Kościele jak w każdą niedzielę.
 5. W najbliższym czasie ukaże się nasz kalendarz parafialny z programem duszpasterskim na rok 2019.
 6. Zbiórka ministrantów w środę po wieczornej Mszy Św.
 7. Do nabycia w zakrystii tygodnik Gość niedzielny, a w nim płyta z kolędami, a także Mały Gość dla dzieci.
 8. Po Mszy świętej w zakrystii można zamawiać i rezerwować intencje Mszy Świętych na najbliższe dni i tygodnie. Pamiętajmy w modlitwach o naszych bliskich zmarłych.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Regina Włodarczyk z Kamienia. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 12:30 Różaniec o 13:00 Msza Św.

 

Wszystkim parafianom i Gościom za wspólną modlitwę  i ofiary składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim radosnej i miłej niedzieli.

KONSULTACJA MAŁŻEŃSKA

Od 27 listopada 2017 r. przy naszej parafii będzie możliwość uzyskania porady z zakresu procesu o nieważność małżeństwa. Specjalista z zakresu prawa kanonicznego pomoże sporządzić skargę powodową do sądu kościelnego, dobrać materiał dowodowy, odpowiedzieć na pismo sądowe.

Warto zgłosić się do punktu konsultacyjnego:

– jeżeli Twoje małżeństwo rozpadło się i pragniesz wejść w nowy związek, ale także żyć zgodnie z nauką Kościoła i korzystać z sakramentów,

– jeżeli żyjesz już w niesakramentalnym związku, ale dokucza Ci brak możliwości przystępowania do sakramentów.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie/e-mailowo.

Kontakt: dr Monika Krzywkowska, tel. 660-127-110, mkrzywkowska@wp.pl

 

DR MONIKA  KRZYWKOWSKA
DOKTOR NAUK PRAWNYCH, KANONISTA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Teologii (tytuł magistra teologii uzyskałam w roku 2006),
jak również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie
w 2010 r. uzyskałam tytuł magistra licencjata prawa kanonicznego.

Od kilku lat przynależę do Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. W latach 2011-2016 pracowałam jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2017 uzyskałam stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przygotowanie do małżeństwa w prawie polskim i kanonicznym”.