OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV Niedziela Zwykła – 14.07.2019

 

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach naszych wakacyjnych wędrówek i wyjazdów nie zabraknie świątyń. Tam na spotkanie z nami czeka Zbawiciel-Chrystus Pan.
  2. We wtorek 16 lipca w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję z Góry Karmel. Prosimy Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Jezus Chrystus. Jak Maryja, wsłuchajmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
  3. W dniu 29 lipca do naszej wspólnoty parafialnej przybędzie grupa pielgrzymów pieszej na Jasną Górę. Grupa liczy ok. 60 pielgrzymów. Tak jest tradycją i gościnnością naszej parafii, że pątnicy zatrzymują się na nocleg i z tej racji zwracam się do wszystkich parafian z gorącą prośbą o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Otwórzmy drzwi naszych domów i serc na ludzi, którzy poświęcając się niosą również nasze intencje przed tron Jasnogórskiej Pani. Zgłoszenie można składać w zakrystii. Pod chórem znajduje się skrzynka na intencje, które pielgrzymi zaniosą przed tron M.B Jasnogórskiej.
  4. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki i obozy życzymy udanego, słonecznego i radosnego wypoczynku.
  5. Po każdej Mszy świętej w zakrystii można zamawiać i rezerwować intencje Mszy świętych na najbliższe dni i tygodnie. Pamiętajmy w modlitwach o żywych i umarłych bliskich naszemu sercu.
  6. Do nabycia Gość Niedzielny.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Alina Mróz

 

 

 

 

 Wszystkim parafianom i Gościom za wspólną modlitwę  i ofiary składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim radosnej i miłej niedzieli.

KONSULTACJA MAŁŻEŃSKA

Od 27 listopada 2017 r. przy naszej parafii będzie możliwość uzyskania porady z zakresu procesu o nieważność małżeństwa. Specjalista z zakresu prawa kanonicznego pomoże sporządzić skargę powodową do sądu kościelnego, dobrać materiał dowodowy, odpowiedzieć na pismo sądowe.

Warto zgłosić się do punktu konsultacyjnego:

– jeżeli Twoje małżeństwo rozpadło się i pragniesz wejść w nowy związek, ale także żyć zgodnie z nauką Kościoła i korzystać z sakramentów,

– jeżeli żyjesz już w niesakramentalnym związku, ale dokucza Ci brak możliwości przystępowania do sakramentów.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie/e-mailowo.

Kontakt: dr Monika Krzywkowska, tel. 660-127-110, mkrzywkowska@wp.pl

 

DR MONIKA  KRZYWKOWSKA
DOKTOR NAUK PRAWNYCH, KANONISTA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Teologii (tytuł magistra teologii uzyskałam w roku 2006),
jak również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie
w 2010 r. uzyskałam tytuł magistra licencjata prawa kanonicznego.

Od kilku lat przynależę do Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. W latach 2011-2016 pracowałam jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2017 uzyskałam stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przygotowanie do małżeństwa w prawie polskim i kanonicznym”.