OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

              XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2017

 

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona Środkom Społecznego Przekazu. Katechizm Kościoła Katolickiego podkreśla ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształtowanie szczególnie młodego pokolenia. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny. Wiemy, że media jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Roztropnie korzystajmy z ich dobrodziejstw. Zadbajmy też, by właściwie korzystało z nich młodsze pokolenie.
  2. W dniu dzisiejszym zgodnie z zapowiedzią Caritas parafialna przeprowadza zbiórkę ofiar do puszek, na pomoc najuboższym rodzinom naszej parafii. Spotkanie członków Caritasu w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.
  3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy przygotowanie młodzieży do bierzmowania. Przygotowujemy uczniów II i III kl. Gimnazjum. Po Mszy Św. będzie można się zapisać. Pierwsze spotkanie 19 września we wtorek po Mszy Św. wieczornej. Bardzo prosimy rodziców o zainteresowanie się czy syn lub córka uczęszczają na przygotowanie do tego ważnego sakramentu.
  4. Od Jutra rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Za jego wstawiennictwem będziemy prosili o świętość naszych dzieci i młodzieży.
  5. W czwartek 21 września przypada wspomnienie liturgiczne św. św. Mateusza. Celnikom, funkcjonariuszom Straży Granicznej, księgowym, urzędnikom podatkowym składamy z racji ich święta patronalnego serdeczne życzenia. Niech Bóg błogosławi!
  6. 7 października w całej Polsce odbędzie się różaniec zwany „Różaniec aż do granic”. W tym dniu odbędzie się różaniec na granicach naszej ojczyzny. W związku z tym z naszej parafii jest organizowany wyjazd do Stegny, by razem z innymi Polakami łączyć się duchowo w tej pięknej modlitwie na granicy morza. Zapisy w zakrystii, koszt wyjazdu ok. 50 zł.
  7. 23 września o godz. 18:00 odbędzie się w Kamieniu w chacie biesiadnej pod różami koncert zespołu Duet Karo. Cena biletu 30 zł do nabycia w przedszkolu „Promyk” w Iławie przy ul. Kasprowicza 1a.
  8. Dziewczynki które chciałyby śpiewać w scholi parafialnej, zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy św., o godz. 17:30. Zapraszamy również osoby grające.
  9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszych najbliższych i naszych zmarłych, gdyż każdy potrzebuje modlitewnego wsparcia i Bożego miłosierdzia.
  10. Do nabycia jest tygodnik Gość Niedzielny i albumy z kościołami naszej diecezji.

 

 

 

Wszystkim parafianom i Gościom za wspólną modlitwę  i ofiary składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim radosnej i miłej niedzieli.