OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

              VI NIEDZIELA ZWYKŁA 16.02.2020

            

 

  1. Obchodzimy Szóstą niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że czerpiąc obficie ze Stołu Słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.
  2. Od 1 Niedzieli Wielkiego Postu parafia nasza organizuje nauki w ramach Katechizacji przedmałżeńskiej. Zachęcamy w szczególności te pary, które planują w najbliższym czasie zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński oraz osoby indywidualne, które jeszcze nie mają ukończonego kursu przedmałżeńskiego..
  3. Zachęcamy chłopców do zasilenia służby liturgicznej ministrantów w naszej parafii.
  4. W poniedziałek zbiórka ministrantów.
  5. Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Iławie (biały kościół) zaprasza wszystkich pragnących oddawać chwałę Panu Bogu na Wieczór Uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu. Odbędzie się on w niedzielę 23 lutego 2020r. o godz. 19;00.
  6. Do nabycia Gość Niedzielny.
  7. Po Mszy świętej w zakrystii można zamawiać i rezerwować intencje Mszy Świętych na najbliższe dni i tygodnie.

 

 

 

Wszystkim parafianom i Gościom za wspólną modlitwę  i ofiary składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim radosnej i miłej niedzieli.

KONSULTACJA MAŁŻEŃSKA

Od 27 listopada 2017 r. przy naszej parafii będzie możliwość uzyskania porady z zakresu procesu o nieważność małżeństwa. Specjalista z zakresu prawa kanonicznego pomoże sporządzić skargę powodową do sądu kościelnego, dobrać materiał dowodowy, odpowiedzieć na pismo sądowe.

Warto zgłosić się do punktu konsultacyjnego:

– jeżeli Twoje małżeństwo rozpadło się i pragniesz wejść w nowy związek, ale także żyć zgodnie z nauką Kościoła i korzystać z sakramentów,

– jeżeli żyjesz już w niesakramentalnym związku, ale dokucza Ci brak możliwości przystępowania do sakramentów.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie/e-mailowo.

Kontakt: dr Monika Krzywkowska, tel. 660-127-110, mkrzywkowska@wp.pl

 

DR MONIKA  KRZYWKOWSKA
DOKTOR NAUK PRAWNYCH, KANONISTA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Teologii (tytuł magistra teologii uzyskałam w roku 2006),
jak również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie
w 2010 r. uzyskałam tytuł magistra licencjata prawa kanonicznego.

Od kilku lat przynależę do Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. W latach 2011-2016 pracowałam jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2017 uzyskałam stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przygotowanie do małżeństwa w prawie polskim i kanonicznym”.