OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                 XXIX Niedziela Zwykła – 21.10.2018

 

 

  1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Różaniec w naszym Kościele odprawiany jest codziennie po Mszy Św. o godz. 17:30 Zachęcamy gorąco wszystkich do udziału w tych pięknych nabożeństwach, a szczególnie tych, którzy jeszcze ani razu nie brali udziału w modlitwie różańcowej. Przypominamy, że różaniec dla dzieci w poniedziałki i środy, a dla młodzieży we wtorki.
  2. W dniu dzisiejszym we wszystkich Kościołach rozpoczynamy tydzień modlitw za misje i w int. misjonarzy. W dniu dzisiejszym za złożone ofiary na Misje składamy serdeczne podziękowania- Bóg zapłać.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II
  4. Zbliża się Listopad-miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Tę pamięć wyrażamy poprzez uporządkowanie grobów, zapalenie zniczy, postawienie kwiatów. Ale najpełniej jako chrześcijanie pamięć o zmarłych wyrażamy przez ofiarowaną modlitwę oraz Eucharystię wraz z Komunią Świętą w intencji naszych zmarłych. Ministranci dostarczają do naszych domów kartki na wypominki jednorazowe oraz na Mszę świętą gregoriańską- zbiorową za zmarłych.  Wypisane kartki można składać do skrzynki pod chórem lub skrzynki listowej w domu parafialnym. Czyste kartki do wypisania leżą na półce z gazetami pod chórem. Bardzo prosimy o wpisanie dokładnej daty, kiedy mamy dołączyć zmarłych do Mszy świętej zbiorowej i kiedy do wypominek jednorazowych połączonych z modlitwą różańcową.
  5. W Środę 31 października zapraszamy na „Iławską Noc Świętych”, która rozpocznie się o godz. 18:00 Mszą św. w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego, po Mszy św. procesja do parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i zakończenie uroczystym oddaniem czci relikwiom świętych i błogosławionych. Prosimy o zabranie ze sobą świece. ( informacje na plakacie).
  6. Po Mszy świętej w zakrystii można zamawiać i rezerwować intencje Mszy świętych na najbliższe dni i tygodnie. Pamiętajmy w modlitwach o naszych bliskich zmarłych.
  7. Do nabycia jest tygodnik Gość Niedzielny.

 

 

Wszystkim parafianom i miłym Gościom za wspólną modlitwę  i ofiary składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim miłej
i radosnej niedzieli.

KONSULTACJA MAŁŻEŃSKA

Od 27 listopada 2017 r. przy naszej parafii będzie możliwość uzyskania porady z zakresu procesu o nieważność małżeństwa. Specjalista z zakresu prawa kanonicznego pomoże sporządzić skargę powodową do sądu kościelnego, dobrać materiał dowodowy, odpowiedzieć na pismo sądowe.

Warto zgłosić się do punktu konsultacyjnego:

– jeżeli Twoje małżeństwo rozpadło się i pragniesz wejść w nowy związek, ale także żyć zgodnie z nauką Kościoła i korzystać z sakramentów,

– jeżeli żyjesz już w niesakramentalnym związku, ale dokucza Ci brak możliwości przystępowania do sakramentów.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie/e-mailowo.

Kontakt: dr Monika Krzywkowska, tel. 660-127-110, mkrzywkowska@wp.pl

 

DR MONIKA  KRZYWKOWSKA
DOKTOR NAUK PRAWNYCH, KANONISTA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Teologii (tytuł magistra teologii uzyskałam w roku 2006),
jak również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie
w 2010 r. uzyskałam tytuł magistra licencjata prawa kanonicznego.

Od kilku lat przynależę do Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. W latach 2011-2016 pracowałam jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2017 uzyskałam stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przygotowanie do małżeństwa w prawie polskim i kanonicznym”.