OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

             V NIEDZIELA WIELKANOCNA 19.05.2019

            

 

  1. Dzisiaj przeżywamy kolejną, piątą już Niedzielę Wielkanocną. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, by przemieniał nas wewnętrznie, gdyż wszyscy jesteśmy zaproszeni, by już tu na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba.
  2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość, św. Andrzeja Boboli, patrona naszej parafii. Z tej racji Suma Odpustowa w naszej wspólnocie parafialnej zostanie odprawiona o godz. 12.30. Zachęcamy do udziału w tej Uroczystości Patronalnej, gdyż jedynie raz w roku jest możliwość ucałowania relikwii św. Andrzeja Boboli. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, a nabożeństwo majowe odprawimy podczas adoracji relikwii św. Andrzeja Boboli. Popołudniu od godz. 15.00 zapraszamy parafian i gości na uroczysty festyn parafialny, który potrwa do późnych godzin wieczornych. Podczas festynu ok. 16:00 będzie można skosztować jak co roku pieczonego dzika.
  3. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św.
  4. Nasza Parafia organizuje dnia 1 czerwca pielgrzymkę do Św. Lipki. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce koszt wyjazdu 60 zł.
  5. W środę po Mszy Św. i nabożeństwie majowym spotkanie róż różańcowych.
  6. W tym tygodniu naszą modlitwą obejmijmy alumnów naszego Seminarium Duchownego, którzy w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu przyjmą w piątek 25 maja o godz. 16:00 święcenia diakonatu, a 26 maja w sobotę o godz. 10:00 święcenia kapłańskie.
  7. Do nabycia Gość Niedzielny.
  8. Po Mszy świętej w zakrystii można zamawiać i rezerwować intencje Mszy Świętych na najbliższe dni i tygodnie. Pamiętajmy w modlitwach o naszych bliskich zmarłych.
  9. Iławska Katolicka Akademia Rodzinna Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Elbląskiej zaprasza na II Ławskie Rekolekcje dla małżonków i narzeczonych do parafii Chrystusa Króla w Iławie w dniach 24,25,26 maja. Rekolekcje poprowadzi dr hab. Mieczysław Guzewicz. (szczegóły na plakacie)
  10. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej parafii na miejsce wiecznego spoczynku śp. Andrzej Skibiński z ul. Chopina. Pogrzeb w poniedziałek: Różaniec o 12:30, Msza Św. o godz. 13:00.

 Wszystkim parafianom i Gościom za wspólną modlitwę  i ofiary składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim radosnej i miłej niedzieli.

KONSULTACJA MAŁŻEŃSKA

Od 27 listopada 2017 r. przy naszej parafii będzie możliwość uzyskania porady z zakresu procesu o nieważność małżeństwa. Specjalista z zakresu prawa kanonicznego pomoże sporządzić skargę powodową do sądu kościelnego, dobrać materiał dowodowy, odpowiedzieć na pismo sądowe.

Warto zgłosić się do punktu konsultacyjnego:

– jeżeli Twoje małżeństwo rozpadło się i pragniesz wejść w nowy związek, ale także żyć zgodnie z nauką Kościoła i korzystać z sakramentów,

– jeżeli żyjesz już w niesakramentalnym związku, ale dokucza Ci brak możliwości przystępowania do sakramentów.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie/e-mailowo.

Kontakt: dr Monika Krzywkowska, tel. 660-127-110, mkrzywkowska@wp.pl

 

DR MONIKA  KRZYWKOWSKA
DOKTOR NAUK PRAWNYCH, KANONISTA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Teologii (tytuł magistra teologii uzyskałam w roku 2006),
jak również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie
w 2010 r. uzyskałam tytuł magistra licencjata prawa kanonicznego.

Od kilku lat przynależę do Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. W latach 2011-2016 pracowałam jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2017 uzyskałam stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przygotowanie do małżeństwa w prawie polskim i kanonicznym”.