OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

             I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2018

 

            

 

  1. Skończył się karnawał. Niech ten czas, który nastał, czas Wielkiego Postu będzie przez ludzi wierzących uszanowany. Jakże nieraz niewiele potrzeba, aby zakłócić powagę tego świętego czasu pokuty, modlitwy, nawrócenia i czasu powrotu do Boga! Wystarczy nam byle jaki powód. Miejmy oczy otwarte. Tego dnia nie da się pogodzić z rozpamiętywaniem Meki Chrystusa i wielkopostnym umartwieniem.
  2. Okres Wielkiego Postu jest czasem, modlitwy, pokuty i jałmużny wielkopostnej. Z tej racji w naszym Kościele znajdują się skarbonki na symboliczny grosz. Ofiary z tych puszek jak co roku chcemy przekazać na pomoc dzieciom w domu dziecka w Pacułtowie. Pragnę przypomnieć, że w ubiegłym roku zebraliśmy do tych skarbonek jałmużny Wielkopostnej kwotę ok. 2000 zł.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkopostnych: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci z rodzicami o godz. 17:30 i wszystkich chętnych o godz. 18:30. W Niedzielę nabożeństwo Gorzkie Żale po Mszy Św. wieczornej ok godz. 17:45.
  4. Od dzisiejszej Niedzieli rozpoczynamy nauki katechizacji przedmałżeńskiej. Zachęcamy w szczególności te pary, które planują w najbliższym czasie zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński oraz osoby indywidualne, które jeszcze nie mają ukończonego kursu przedmałżeńskiego. Katecheza przez okres Wielkiego postu w niedziele po Mszy Św. i nabożeństwie gorzkich żali o godz. 18:00.
  5. W Poniedziałek po Mszy Św. zbiórka ministrantów i lektorów.
  6. We wtorek zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na spotkanie formacyjne po Mszy Św. do salki.
  7. W przyszłą niedzielę przed Kościołem zbiórka ofiar do puszek na Misje.
  8. Pod chórem lub w zakrystii po każdej Mszy Św. do nabycia Gość Niedzielny.
  9. Po Mszy świętej w zakrystii można zamawiać i rezerwować intencje Mszy Świętych na najbliższe dni i tygodnie. Pamiętajmy w modlitwach o naszych bliskich zmarłych.

 

      Wszystkim parafianom i Gościom za wspólną modlitwę  i ofiary składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim radosnej i miłej niedzieli.

Od 27 listopada 2017 r. przy naszej parafii będzie możliwość uzyskania porady z zakresu procesu o nieważność małżeństwa. Specjalista z zakresu prawa kanonicznego pomoże sporządzić skargę powodową do sądu kościelnego, dobrać materiał dowodowy, odpowiedzieć na pismo sądowe.

Warto zgłosić się do punktu konsultacyjnego:

– jeżeli Twoje małżeństwo rozpadło się i pragniesz wejść w nowy związek, ale także żyć zgodnie z nauką Kościoła i korzystać z sakramentów,

– jeżeli żyjesz już w niesakramentalnym związku, ale dokucza Ci brak możliwości przystępowania do sakramentów.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie/e-mailowo.

Kontakt: dr Monika Krzywkowska, tel. 660-127-110, mkrzywkowska@wp.pl

 

DR MONIKA  KRZYWKOWSKA
DOKTOR NAUK PRAWNYCH, KANONISTA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Teologii (tytuł magistra teologii uzyskałam w roku 2006),
jak również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie
w 2010 r. uzyskałam tytuł magistra licencjata prawa kanonicznego.

Od kilku lat przynależę do Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. W latach 2011-2016 pracowałam jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2017 uzyskałam stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przygotowanie do małżeństwa w prawie polskim i kanonicznym”.