OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

              III NIEDZIELA ZWYKŁA 26.01.2020

            

 

  1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za to miłe spotkanie, dziękujemy za miłą atmosferę. Jeżeli podczas kolędy, któraś z rodzin z różnych przyczyn nie była obecna w domu, a życzyłaby sobie takiej wizyty, to proszę o zgłoszenie tego faktu w zakrystii lub kancelarii parafialnej oraz telefonicznie. Od Poniedziałku wracamy do Mszy Św. o godz. 17:00.
  2. Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę Niedzielą Słowa Bożego. W odpowiedzi na tę inicjatywę: spróbujmy dziś w naszych domach i rodzinach przed obiadem przeczytać wybrany krótki fragment Ewangelii, a potem na znak szacunku i czci ucałować Pismo Święte.
  3. Dziś także obchodzimy Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Z tej okazji ks. bp Jacek Jezierski odprawi o godz. 13.00 w katedrze elbląskiej Mszę.
  4. Za tydzień w niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Prosimy o przyniesienie świec – gromnic, które będą poświęcone podczas każdej Mszy świętej. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na klasztory klauzurowe w naszej diecezji.
  5. Przypominamy, że Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodych mężczyzn szkół średnich do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w dniach 1-5 lutego br. Szczegółowe informacje na stronie Internetowej, a także na plakacie, który znajduje się w naszej gablocie parafialnej.
  6. Po każdej Mszy Św. jest do nabycia nasz kalendarz parafialny oraz Gość Niedzielny.
  7. Po Mszy świętej w zakrystii można zamawiać i rezerwować intencje Mszy Świętych na najbliższe dni i tygodnie. Pamiętajmy w modlitwach o naszych bliskich zmarłych.

 

 

Wszystkim parafianom i Gościom za wspólną modlitwę  i ofiary składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim radosnej i miłej niedzieli.

KONSULTACJA MAŁŻEŃSKA

Od 27 listopada 2017 r. przy naszej parafii będzie możliwość uzyskania porady z zakresu procesu o nieważność małżeństwa. Specjalista z zakresu prawa kanonicznego pomoże sporządzić skargę powodową do sądu kościelnego, dobrać materiał dowodowy, odpowiedzieć na pismo sądowe.

Warto zgłosić się do punktu konsultacyjnego:

– jeżeli Twoje małżeństwo rozpadło się i pragniesz wejść w nowy związek, ale także żyć zgodnie z nauką Kościoła i korzystać z sakramentów,

– jeżeli żyjesz już w niesakramentalnym związku, ale dokucza Ci brak możliwości przystępowania do sakramentów.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie/e-mailowo.

Kontakt: dr Monika Krzywkowska, tel. 660-127-110, mkrzywkowska@wp.pl

 

DR MONIKA  KRZYWKOWSKA
DOKTOR NAUK PRAWNYCH, KANONISTA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Teologii (tytuł magistra teologii uzyskałam w roku 2006),
jak również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie
w 2010 r. uzyskałam tytuł magistra licencjata prawa kanonicznego.

Od kilku lat przynależę do Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. W latach 2011-2016 pracowałam jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2017 uzyskałam stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przygotowanie do małżeństwa w prawie polskim i kanonicznym”.