OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

             II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2019

            

 

  1. W Kościele przeżywamy Wielki Post. Zastanówmy się nad istotą postu pojętego po chrześcijańsku. Jego istotą jest nawrócenie. Do tego potrzeba pokory opartej na wierze, nadziei i miłości człowieka do Boga i drugiego człowieka. To nasze nawrócenie ma się dokonać od wewnątrz- nie może być tylko nawrócenie w sferze przyjętego zwyczaju. Takiemu pojmowaniu nawrócenia chrześcijańskiego w okresie Wielkiego Postu służą rekolekcje parafialne, które w naszej parafii rozpoczynamy w Niedzielę Palmową i nabożeństwa wielkopostne.
  2. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkopostnych: w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:30 dla dzieci i rodziców i o godz. 18:30 dla młodzieży, szczególnie przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. W Niedzielę nabożeństwo Gorzkie Żale po Mszy Św. wieczornej ok godz. 17:45.
  3. W przyszły piątek 22 marca o godz. 17:30 serdecznie zapraszamy parafian i gości na nabożeństwo Drogi Krzyżowej Śpiewanej pt. „ Ślad losu”. Rozważania i śpiew poprowadzi zespół wokalno-instrumentalny z Iławy. W tym dniu nie będzie drogi Krzyżowej o godz. 18:30. Zachęcamy do udziału młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania, a także dzieci.
  4. Wspólnota Domowego Kościoła działająca przy parafii św. Brata Alberta w Iławie zachęca wszystkich do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz w Dniu Świętości Życia tj. Poniedziałek 25 marca 2019r o godz. 18:00 w Kościele p.w. Św. Brata Alberta odbędzie się Mszą Św., podczas której osoby chętne będą mogły wziąć udział w uroczystości podjęcia Duchowej Adopcji-prosimy ze sobą zabrać świece. Informacje na ten temat znajdują się w gablocie parafialnej, a także na stoliku w przedsionku Kościoła.
  5. W ubiegłym tygodniu rozprowadziliśmy skarbonki na jałmużnę Wielkopostną. Tych skarbonek zabrakło, ale jeszcze dzisiaj można je nabyć w przedsionku Kościoła. Pragniemy przypomnieć, że ten symboliczny grosz jałmużny Wielkopostnej jest naszą pomocą dzieciom w domu dziecka w Pacułtowie.
  6. W dniu dzisiejszym zapraszamy na drugą katechezę przedmałżeńską. Zachęcamy w szczególności te pary, które planują w najbliższym czasie zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński oraz osoby indywidualne, które jeszcze nie mają ukończonego kursu przedmałżeńskiego. Katecheza przez okres Wielkiego Postu w niedziele po Mszy Św. i nabożeństwie gorzkich żali o godz. 18:00.
  7. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Św. przed Kościołem Caritas Parafialny dokona zbiórki ofiar do puszek na pomoc Misją i Misjonarzom.
  8. We wtorek 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
  9. Pod chórem lub w zakrystii po każdej Mszy Św. do nabycia Gość Niedzielny oraz Mały Gość dla dzieci.
  10. Po Mszy świętej w zakrystii można zamawiać i rezerwować intencje Mszy Świętych na najbliższe dni i tygodnie. Pamiętajmy w modlitwach o naszych bliskich zmarłych.

 

Wszystkim parafianom i Gościom za wspólną modlitwę  i ofiary składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim radosnej i miłej niedzieli.

KONSULTACJA MAŁŻEŃSKA

Od 27 listopada 2017 r. przy naszej parafii będzie możliwość uzyskania porady z zakresu procesu o nieważność małżeństwa. Specjalista z zakresu prawa kanonicznego pomoże sporządzić skargę powodową do sądu kościelnego, dobrać materiał dowodowy, odpowiedzieć na pismo sądowe.

Warto zgłosić się do punktu konsultacyjnego:

– jeżeli Twoje małżeństwo rozpadło się i pragniesz wejść w nowy związek, ale także żyć zgodnie z nauką Kościoła i korzystać z sakramentów,

– jeżeli żyjesz już w niesakramentalnym związku, ale dokucza Ci brak możliwości przystępowania do sakramentów.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie/e-mailowo.

Kontakt: dr Monika Krzywkowska, tel. 660-127-110, mkrzywkowska@wp.pl

 

DR MONIKA  KRZYWKOWSKA
DOKTOR NAUK PRAWNYCH, KANONISTA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Teologii (tytuł magistra teologii uzyskałam w roku 2006),
jak również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie
w 2010 r. uzyskałam tytuł magistra licencjata prawa kanonicznego.

Od kilku lat przynależę do Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. W latach 2011-2016 pracowałam jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2017 uzyskałam stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przygotowanie do małżeństwa w prawie polskim i kanonicznym”.