OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

              II NIEDZIELA ZWYKŁA 20.01.2019

            

  1. W dalszym ciągu trwa wizyta duszpasterska W tym tygodniu kolędę rozpoczynamy od godz. 15:00, Msze Św. podczas kolędy w naszym kościele o godz. 12:00 łącznie do piątku, a w sobotę o godz. 17:00.
  2. Plan wizyty w tym tygodniu jest następujący:

W Poniedziałek 21 stycznia od godz. 15:00 Szałkowo od p. Ćwiklak i Bujalskich oraz Budki

  • We Wtorek 22 stycznia od godz.15:00

Szałkowo od. p. Dziewulskich do p. Grotman

  • W Środę 23 stycznia od 15:00

Szałkowo od. p . Parowicz do końca

Plan kolędowy wisi w gablotce parafialnej

  1. Jeżeli podczas kolędy, któraś z rodzin z różnych przyczyn nie była obecna w domu, a życzyłaby sobie takiej wizyty, to proszę o zgłoszenie tego faktu w zakrystii lub kancelarii parafialnej oraz telefonicznie.                 .
  2. W poniedziałek 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszych Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia święta i serdeczna pamięć.
  3. W przedsionku Kościoła lub w zakrystii po każdej Mszy Św. można nabyć nasz kalendarz parafialny z programem duszpasterskim na rok 2019 w cenie 5 zł., a także tygodnik Gość Niedzielny.
  4. Po Mszy świętej w zakrystii można zamawiać i rezerwować intencje Mszy Świętych na najbliższe dni i tygodnie. Pamiętajmy w modlitwach o naszych bliskich zmarłych.

 

Wszystkim parafianom i Gościom za wspólną modlitwę  i ofiary składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim radosnej i miłej niedzieli.

KONSULTACJA MAŁŻEŃSKA

Od 27 listopada 2017 r. przy naszej parafii będzie możliwość uzyskania porady z zakresu procesu o nieważność małżeństwa. Specjalista z zakresu prawa kanonicznego pomoże sporządzić skargę powodową do sądu kościelnego, dobrać materiał dowodowy, odpowiedzieć na pismo sądowe.

Warto zgłosić się do punktu konsultacyjnego:

– jeżeli Twoje małżeństwo rozpadło się i pragniesz wejść w nowy związek, ale także żyć zgodnie z nauką Kościoła i korzystać z sakramentów,

– jeżeli żyjesz już w niesakramentalnym związku, ale dokucza Ci brak możliwości przystępowania do sakramentów.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie/e-mailowo.

Kontakt: dr Monika Krzywkowska, tel. 660-127-110, mkrzywkowska@wp.pl

 

DR MONIKA  KRZYWKOWSKA
DOKTOR NAUK PRAWNYCH, KANONISTA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Teologii (tytuł magistra teologii uzyskałam w roku 2006),
jak również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie
w 2010 r. uzyskałam tytuł magistra licencjata prawa kanonicznego.

Od kilku lat przynależę do Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. W latach 2011-2016 pracowałam jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2017 uzyskałam stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przygotowanie do małżeństwa w prawie polskim i kanonicznym”.