OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

             XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019

            

 

  1. W miesiącu Listopadzie pamiętamy w szczególny sposób o naszych zmarłych. Msze świętą zbiorową- gregoriańską za zmarłych odprawiamy codziennie przez cały miesiąc listopad o godz. 17:00, a po Mszy świętej różaniec za zmarłych w połączeniu z wypominkami jednorazowymi. Kartki na Msze święte zbiorowe- gregoriańskie za zmarłych i kartki z wypominkami prosimy składać do skrzynki pod chórem lub do skrzynki na listy w domu parafialnym. Kartki czyste w kopertach do wypisywania leżą na stoliku pod chórem.
  2. Małymi krokami zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.
  3. Tradycją lat ubiegłych w najbliższym czasie ukaże się nasz kalendarz parafialny z programem duszpasterskim na 2020 rok.
  4. Od pierwszej niedzieli Adwentu będzie można nabyć świece Caritas i opłatki świąteczne.
  5. W ubiegłym tygodniu parafia nasza zakupiła nowy zewnętrzny sprzęt nagłaśniający na procesje- koszt 2600zł.
  6. W poniedziałek przypada wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny

– we wtorek wspomnienie bł. Salomei

– w środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

– w piątek wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki Kościelnej

  1. W Poniedziałek 18 listopada zapraszamy Róże Różańcowe na spotkanie modlitewne po Mszy Świętej i wypominkach o godz. 18:00.
  2. We wtorek 19 listopada zapraszamy na spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po Mszy Św. i wypominkach.
  3. Po Mszy świętej w zakrystii można zamawiać i rezerwować intencje Mszy świętych na najbliższe dni i tygodnie. Pamiętajmy w modlitwach o naszych bliskich zmarłych.
  4. Do nabycia jest tygodnik Gość Niedzielny.

 

 

Wszystkim parafianom i Gościom za wspólną modlitwę  i ofiary składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim radosnej i miłej niedzieli.

KONSULTACJA MAŁŻEŃSKA

Od 27 listopada 2017 r. przy naszej parafii będzie możliwość uzyskania porady z zakresu procesu o nieważność małżeństwa. Specjalista z zakresu prawa kanonicznego pomoże sporządzić skargę powodową do sądu kościelnego, dobrać materiał dowodowy, odpowiedzieć na pismo sądowe.

Warto zgłosić się do punktu konsultacyjnego:

– jeżeli Twoje małżeństwo rozpadło się i pragniesz wejść w nowy związek, ale także żyć zgodnie z nauką Kościoła i korzystać z sakramentów,

– jeżeli żyjesz już w niesakramentalnym związku, ale dokucza Ci brak możliwości przystępowania do sakramentów.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie/e-mailowo.

Kontakt: dr Monika Krzywkowska, tel. 660-127-110, mkrzywkowska@wp.pl

 

DR MONIKA  KRZYWKOWSKA
DOKTOR NAUK PRAWNYCH, KANONISTA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Teologii (tytuł magistra teologii uzyskałam w roku 2006),
jak również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie
w 2010 r. uzyskałam tytuł magistra licencjata prawa kanonicznego.

Od kilku lat przynależę do Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. W latach 2011-2016 pracowałam jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2017 uzyskałam stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przygotowanie do małżeństwa w prawie polskim i kanonicznym”.