OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

              XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2019

 

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona Środkom Społecznego Przekazu. Katechizm Kościoła Katolickiego podkreśla ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształtowanie szczególnie młodego pokolenia. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny. Wiemy, że media jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Roztropnie korzystajmy z ich dobrodziejstw. Zadbajmy też, by właściwie korzystało z nich młodsze pokolenie.
  2. Od dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Za jego wstawiennictwem będziemy prosili o świętość naszych dzieci i młodzieży.
  3. W sobotę 21 września przypada wspomnienie liturgiczne św. św. Mateusza. Celnikom, funkcjonariuszom Straży Granicznej, księgowym, urzędnikom podatkowym składamy z racji ich święta patronalnego serdeczne życzenia. Niech Bóg błogosławi!
  4. W przyszłym roku w naszej Parafii Uroczystość I Komunii Św. przeżywać będziemy w sobotę 9 maja o godz. 12:00. Wszystkie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. obowiązkowo uczestniczą w niedzielnych Mszach Św. o godz. 11:00, a po Mszy Św. w krótkiej katechezie od dzisiejszej niedzieli.
  5. Zachęcamy chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Bogu w Liturgicznej Służbie Ołtarza, aby zasilili szeregi ministrantów. Zapisy w zakrystii lub u Ks. Rafała.
  6. Dziewczynki które chciałyby śpiewać w scholi parafialnej, zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy św., o godz. 17:30.
  7. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszych najbliższych i naszych zmarłych, gdyż każdy potrzebuje modlitewnego wsparcia i Bożego miłosierdzia.
  8. Do nabycia jest tygodnik Gość Niedzielny.
  9. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Władysław Lewicki z ul. Makuszyńskiego.

 

Wszystkim parafianom i Gościom za wspólną modlitwę  i ofiary składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim radosnej i miłej niedzieli.

KONSULTACJA MAŁŻEŃSKA

Od 27 listopada 2017 r. przy naszej parafii będzie możliwość uzyskania porady z zakresu procesu o nieważność małżeństwa. Specjalista z zakresu prawa kanonicznego pomoże sporządzić skargę powodową do sądu kościelnego, dobrać materiał dowodowy, odpowiedzieć na pismo sądowe.

Warto zgłosić się do punktu konsultacyjnego:

– jeżeli Twoje małżeństwo rozpadło się i pragniesz wejść w nowy związek, ale także żyć zgodnie z nauką Kościoła i korzystać z sakramentów,

– jeżeli żyjesz już w niesakramentalnym związku, ale dokucza Ci brak możliwości przystępowania do sakramentów.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie/e-mailowo.

Kontakt: dr Monika Krzywkowska, tel. 660-127-110, mkrzywkowska@wp.pl

 

DR MONIKA  KRZYWKOWSKA
DOKTOR NAUK PRAWNYCH, KANONISTA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Teologii (tytuł magistra teologii uzyskałam w roku 2006),
jak również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie
w 2010 r. uzyskałam tytuł magistra licencjata prawa kanonicznego.

Od kilku lat przynależę do Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. W latach 2011-2016 pracowałam jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2017 uzyskałam stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przygotowanie do małżeństwa w prawie polskim i kanonicznym”.