OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

               XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2019

 

  1. Dziś pierwsza niedziela października. We wszystkich kościołach rozpoczęliśmy nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy do udziału całe rodziny w codziennej Mszy św. o godz. 17:00 połączonej z nabożeństwem różańcowym i wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy i przypominamy innym, że za odmawianie jednej cząstki różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas obdarzyć Kościół.

-   Różaniec dla dzieci w poniedziałki i środy

  1. Dzisiaj zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zbiórka ofiar do puszek przed Kościołem na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas naszej diecezji.
  2. Jutro w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu swoje święto patronalne przeżywa Rodzina Różańcowa naszej parafii. Rodzinie różańcowej składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.
  3. Za tydzień w niedzielę obchodzimy w Kościele XIX Dzień Papieski. Z tej racji przed wszystkimi Kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Stypendialną „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki ofiarom, które złożymy możemy przyczynić się do ufundowania stypendiów dla zdolnej młodzieży, pochodzącej z biednych rodzin i dać jej tym samym szansę rozwoju. Nie przejdźmy obojętnie obok tej inicjatywy.
  4. W niedziele 13 października o godz:, 17:00 serdecznie zapraszamy na koncert Finałowy II warsztatów Gospel nad Jeziorakiem. Wykonawcami są brytyjski artysta Colin Wiliams i zespół Iława Gospel Singers, a także kilkudziesięcioosobowy Chór warsztatowy. Koncert odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Iławie i będzie połączony z akcją charytatywną na rzecz chorego Iławianina. Wejściówki w cenie 10 zł. można również nabyć przy wyjściu z Kościoła.
  5. Zapraszamy całą Wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce w budynku naszej parafii od dnia od 07.10 do 21.10 do godz.16:00. Przychody z akcji będą; przeznaczone na nowoczesne inkubatory do szpitala na Wybrzeżu z Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez siostry Orionistki oraz akcję „ Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.
  6. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszych najbliższych i naszych zmarłych, gdyż każdy potrzebuje modlitewnego wsparcia i Bożego miłosierdzia.
  7. Do nabycia jest tygodnik Gość Niedzielny .

 

Wszystkim parafianom i Gościom za wspólną modlitwę  i ofiary składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim radosnej i miłej niedzieli.

KONSULTACJA MAŁŻEŃSKA

Od 27 listopada 2017 r. przy naszej parafii będzie możliwość uzyskania porady z zakresu procesu o nieważność małżeństwa. Specjalista z zakresu prawa kanonicznego pomoże sporządzić skargę powodową do sądu kościelnego, dobrać materiał dowodowy, odpowiedzieć na pismo sądowe.

Warto zgłosić się do punktu konsultacyjnego:

– jeżeli Twoje małżeństwo rozpadło się i pragniesz wejść w nowy związek, ale także żyć zgodnie z nauką Kościoła i korzystać z sakramentów,

– jeżeli żyjesz już w niesakramentalnym związku, ale dokucza Ci brak możliwości przystępowania do sakramentów.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie/e-mailowo.

Kontakt: dr Monika Krzywkowska, tel. 660-127-110, mkrzywkowska@wp.pl

 

DR MONIKA  KRZYWKOWSKA
DOKTOR NAUK PRAWNYCH, KANONISTA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Teologii (tytuł magistra teologii uzyskałam w roku 2006),
jak również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie
w 2010 r. uzyskałam tytuł magistra licencjata prawa kanonicznego.

Od kilku lat przynależę do Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. W latach 2011-2016 pracowałam jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2017 uzyskałam stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przygotowanie do małżeństwa w prawie polskim i kanonicznym”.