OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

             NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 07.06.2020

            

  1. Bóg jest tajemnicą. Objawił jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać wszystkim udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego: Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który uświęca. W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę Ofiarę. Trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który kocha, zbawia i Uświęca.
  2. Trwa miesiąc czerwiec -miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie po wieczornej Mszy Św. o godz. 17:30, a w niedzielę ok godz. 17:45.
  3. W czwartek 11 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Uroczystość ta jest szczególną okazją abyśmy Bogu okazali publicznie wdzięczność za dar Eucharystii. Niech to święto będzie dniem manifestacji naszej wiary. Procesja w tym roku z racji na panującą sytuację odbędzie się na terenie naszej parafii i przejdzie ulicami św. Andrzeja Boboli, Sucharskiego, Kossaka, Gierymskiego, Wyspiańskiego i powróci do Kościoła. Msze Św. w uroczystość Bożego Ciała o godz. 8:00, 9:30 po tej Mszy Św. wyruszy procesja nie będzie Mszy św. o godz. 11:00 i wracamy po procesji do Kościoła, gdzie będzie odprawiona Msza św. ok. godz. 12:00 oraz wieczorem Msza św. o godz. 17:00. Zapraszamy także dzieci szczególnie dziewczynki które w ubiegłym roku przyjęły I komunię św. do sypania kwiatków podczas procesji. Mężczyzn prosimy o niesienie baldachimu. Bliższe informacje w ogłoszeniach które znajdują się w gablocie parafialnej i stronie internetowej.
  4. Można jeszcze przynosić skarbonki, które rozdawaliśmy w Wielkim Poście jako symboliczny grosz. W prezbiterium znajduje się kosz do którego można składać te skarbonki. Ofiary z tych puszek jak co roku chcemy przekazać na pomoc dzieciom w domu dziecka w Pacułtowie.
  5. W środę 10 czerwca po Mszy Św. obowiązkowa zbiórka ministrantów.
  6. Po Mszy świętej w zakrystii można zamawiać i rezerwować intencje Mszy Świętych na najbliższe dni i tygodnie. Pamiętajmy w modlitwach o naszych bliskich zmarłych.

 

Wszystkim parafianom i Gościom za wspólną modlitwę  składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim dużo zdrowia, radosnej i miłej niedzieli.

KONSULTACJA MAŁŻEŃSKA

Od 27 listopada 2017 r. przy naszej parafii będzie możliwość uzyskania porady z zakresu procesu o nieważność małżeństwa. Specjalista z zakresu prawa kanonicznego pomoże sporządzić skargę powodową do sądu kościelnego, dobrać materiał dowodowy, odpowiedzieć na pismo sądowe.

Warto zgłosić się do punktu konsultacyjnego:

– jeżeli Twoje małżeństwo rozpadło się i pragniesz wejść w nowy związek, ale także żyć zgodnie z nauką Kościoła i korzystać z sakramentów,

– jeżeli żyjesz już w niesakramentalnym związku, ale dokucza Ci brak możliwości przystępowania do sakramentów.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie/e-mailowo.

Kontakt: dr Monika Krzywkowska, tel. 660-127-110, mkrzywkowska@wp.pl

 

DR MONIKA  KRZYWKOWSKA
DOKTOR NAUK PRAWNYCH, KANONISTA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Teologii (tytuł magistra teologii uzyskałam w roku 2006),
jak również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie
w 2010 r. uzyskałam tytuł magistra licencjata prawa kanonicznego.

Od kilku lat przynależę do Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. W latach 2011-2016 pracowałam jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2017 uzyskałam stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przygotowanie do małżeństwa w prawie polskim i kanonicznym”.