OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

             NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 24.05.2020

            

 

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W kościele jest obchodzona od V wieku. Wpatrując się w niebo, każdego dnia podążajmy za Chrystusem, krocząc po ziemskich drogach wiary.
  2. Nabożeństwo majowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie po wieczornej Mszy Św. o godz. 17:30, a w niedzielę ok godz. 17:45.
  3. Z codziennym nabożeństwem łączymy także nowennę do Ducha Św. włączmy się licznie w tę modlitwę, wiedząc jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.
  4. W piątek i sobotę w katedrze elbląskiej alumni naszego seminarium przyjmą święcenia diakonatu i prezbiteratu. Otoczmy ich serdeczną modlitwą. Módlmy się też o nowe powołania do naszego seminarium.
  5. W niedzielę 31 maja o godz. 13:15 w kościele św. Brata Alberta odbędzie się Msza Św. w intencji życia i rodzin z dekanatów iławskich. Uroczystość będzie miała miejsce w dniu, w której wcześniej zaplanowano VI Marsz dla Życia i Rodziny, który z wiadomych powodów nie odbędzie się. po Mszy Św. kapłani pobłogosławią matki i rodziny oczekujące dziecka, a współorganizatorzy wręczą upominki. Po Mszy Św. podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie miało miejsce zawierzenie iławskich rodzin Matce Bożej. Przez całą niedzielę będą eksponowane dwie wystawy: o świętości życia oraz o miłości w rodzinie. Po zakończeniu uroczystości chętni uczestnicy będą mogli przejechać samochodem- trasą marszu, do kościoła św. Andrzeja Boboli, gdzie na zakończenie zostaną pobłogosławieni relikwiami Św. Jana Pawła II. Serdecznie zaprasza iławski sztab organizacyjny Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.
  6. 26 maja we wtorek przypada dzień Matki. Z tej okazji w czasie nabożeństwa majowego i wieczornej Eucharystii wszystkie drogie mamy będziemy polecać opiece naszej wspólnej Matki-Maryi.
  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego- Dzień Pięćdziesiątnicy tzw. Zielone Świątki. Przypominamy, że niedziela Zesłania Ducha Św. zakończy okres wielkanocny.
  8. Po Mszy świętej w zakrystii można zamawiać i rezerwować intencje Mszy Świętych na najbliższe dni i tygodnie. Pamiętajmy w modlitwach o naszych bliskich zmarłych.

 

Wszystkim parafianom i Gościom za wspólną modlitwę  składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim dużo zdrowia, radosnej i miłej niedzieli.

KONSULTACJA MAŁŻEŃSKA

Od 27 listopada 2017 r. przy naszej parafii będzie możliwość uzyskania porady z zakresu procesu o nieważność małżeństwa. Specjalista z zakresu prawa kanonicznego pomoże sporządzić skargę powodową do sądu kościelnego, dobrać materiał dowodowy, odpowiedzieć na pismo sądowe.

Warto zgłosić się do punktu konsultacyjnego:

– jeżeli Twoje małżeństwo rozpadło się i pragniesz wejść w nowy związek, ale także żyć zgodnie z nauką Kościoła i korzystać z sakramentów,

– jeżeli żyjesz już w niesakramentalnym związku, ale dokucza Ci brak możliwości przystępowania do sakramentów.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie/e-mailowo.

Kontakt: dr Monika Krzywkowska, tel. 660-127-110, mkrzywkowska@wp.pl

 

DR MONIKA  KRZYWKOWSKA
DOKTOR NAUK PRAWNYCH, KANONISTA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Teologii (tytuł magistra teologii uzyskałam w roku 2006),
jak również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie
w 2010 r. uzyskałam tytuł magistra licencjata prawa kanonicznego.

Od kilku lat przynależę do Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. W latach 2011-2016 pracowałam jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2017 uzyskałam stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przygotowanie do małżeństwa w prawie polskim i kanonicznym”.