OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2017

 

 1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Pamiętajmy w tym czasie o pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem. Temu właśnie służy każda Niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem. Wierzyć w Chrystusa to znaczy być Jego światkiem wobec bliźnich i świata.
 2. W we wtorek 25 lipca będziemy oddawać cześć św. Krzysztofowi, patronowi kierowców i podróżujących. Z tej okazji wszystkich kierowców zapraszamy na Mszę Św. o godz. 20:00, po której dokonamy poświęcenia pojazdów.
 3. W środę 26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP.
 4. Organizowana jest VIII pielgrzymka rowerowa z Elbląga na Jasną Gorę w dniach od 05-11.08. 2017 r pod hasłem „ I ja was posyłam- na rowerze też wierzę”. Szczegóły i pełna informacja na plakacie, który znajduje się w gablocie parafialnej.
 5. W dniu 29 lipca około godziny 18:00-18:30 do naszej wspólnoty parafialnej przybędzie grupa pielgrzymów pieszej na Jasną Górę. Jest to grupa Pogezania Morąg- Pasłęk, grupa liczy ok. 70 pielgrzymów. Zwracam się do wszystkich parafian z gorącą prośbą o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Na chwilę obecną dysponujemy noclegami na około 30 osób. Otwórzmy drzwi naszych domów i serc na ludzi, którzy poświęcając się niosą również nasze intencje przed tron Jasnogórskiej Pani. Zgłoszenie można składać w zakrystii. Pod chórem znajduje się skrzynka na intencje, które pielgrzymi zaniosą przed tron Matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcamy do wpisywania kartek z intencjami.
 6. Osoby, które zdeklarowały chęć przyjęcia pielgrzymów na nocleg proszone są o odebranie pielgrzymów 29 lipca (sobota) spod Kościoła. W dniu przybycia pielgrzymki o godz. 21:00 odbędzie się Pielgrzymkowy Apel Jasnogórski na który serdecznie zapraszamy naszych parafian.
 7. W niedzielę 30 lipca o godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza Św., po której dwie grupy Pomezania Iława i Pogezania Morąg-Pasłęk wyruszą na szlak pielgrzymi, aby i nasze intencje zanieść przed tron Jasnogórskiej Panny.
 8. Trwa sezon na kwiaty ogrodowe, z tej racji bardzo prosimy w miarę możliwości o przynoszenie kwiatów do dekoracji Kościoła i ołtarzy, za które z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Jest jeszcze do nabycia ilustrowany album pt: „Kościoły Diecezji Elbląskiej” w cenie 80 złotych. Jest w nim umieszczony krótki rys historyczny każdej parafii, również i naszej, jak i wiele fotografii wewnątrz kościołów. Zachęcamy do nabycia tego pięknego albumu.
 10. Przed Kościołem lub w zakrystii do nabycia tygodnik katolicki „ Gość Niedzielny”
 11. Po każdej Mszy świętej w zakrystii można zamawiać i rezerwować intencje Mszy świętych na najbliższe dni i tygodnie. Pamiętajmy w modlitwach o żywych
  i umarłych bliskich naszemu sercu.

 

Wszystkim parafianom i miłym Gościom za wspólną modlitwę  i ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!  Życzę wszystkim miłej i radosnej niedzieli.