OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

             XI NIEDZIELA ZWYKŁA 17.06.2018

            

 

 1. Miesiąc czerwiec to czas naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Miłosierdziu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże Miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w naszym Kościele codziennie po wieczornej Mszy Św.
 2. W dniu dzisiejszym Caritas Parafialna przed Kościołem zbiera ofiary do puszek najuboższym rodzinom naszej parafii. Zechciejmy wspomóc naszymi ofiarami najbardziej potrzebujących.
 3. Jutro (poniedziałek) o godz. 18:00 spotkanie róż różańcowych.
 4. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale także dziękować za otrzymane dobro za czas przeżyty z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w najbliższych dniach. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w piątek 22 czerwca od 16:30, a o godz. 17:00 zostanie odprawiona Eucharystia na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, na którą serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
 5. Dzisiaj Caritas parafialna zbiera ofiary dla najuboższych naszej parafii.
 6. We środę po Mszy Św. zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów i scholanek wyjeżdżających na wakacje.
 7. W środę przypada Dzień Migranta i Uchodźcy.
 8. W Sobotę przypada Dzień Ojca.
 9. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
 10. Naszą wspólnotę parafialną tworzą wszyscy wierni tutejszego Kościoła. Do tej wspólnoty zaliczają się również ministranci i schola parafialna, którzy mimo swojego młodego wieku chcą służyć Panu Bogu i Kościołowi. za ich gorliwość i zaangażowanie jesteśmy im bardzo wdzięczni. W dowód tej wdzięczności chcemy im zorganizować jak co roku wyjazd w góry w Karkonosze-Mysłakowice. Zwracamy się z prośbą o pomoc w dofinansowaniu. Z tej racji w przyszłą niedzielę tj, 24 czerwca ministranci i schola będą zbierali ofiary przed Kościołem na ten cel.
 11. Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Iławie (biały Kościół) zaprasza na Wieczór Uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu dzisiaj na godz. 19:00.
 12. W zakrystii do nabycia Tygodnik Gość Niedzielny i Mały Gość.
 13. Po Mszy świętej w zakrystii można zamawiać i rezerwować intencje Mszy Świętych na najbliższe dni i tygodnie. Pamiętajmy w modlitwach o naszych bliskich zmarłych.

 

Wszystkim parafianom i Gościom za wspólną modlitwę  i ofiary składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim radosnej i miłej niedzieli.

KONSULTACJA MAŁŻEŃSKA

Od 27 listopada 2017 r. przy naszej parafii będzie możliwość uzyskania porady z zakresu procesu o nieważność małżeństwa. Specjalista z zakresu prawa kanonicznego pomoże sporządzić skargę powodową do sądu kościelnego, dobrać materiał dowodowy, odpowiedzieć na pismo sądowe.

Warto zgłosić się do punktu konsultacyjnego:

– jeżeli Twoje małżeństwo rozpadło się i pragniesz wejść w nowy związek, ale także żyć zgodnie z nauką Kościoła i korzystać z sakramentów,

– jeżeli żyjesz już w niesakramentalnym związku, ale dokucza Ci brak możliwości przystępowania do sakramentów.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie/e-mailowo.

Kontakt: dr Monika Krzywkowska, tel. 660-127-110, mkrzywkowska@wp.pl

 

DR MONIKA  KRZYWKOWSKA
DOKTOR NAUK PRAWNYCH, KANONISTA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Teologii (tytuł magistra teologii uzyskałam w roku 2006),
jak również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie
w 2010 r. uzyskałam tytuł magistra licencjata prawa kanonicznego.

Od kilku lat przynależę do Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. W latach 2011-2016 pracowałam jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2017 uzyskałam stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przygotowanie do małżeństwa w prawie polskim i kanonicznym”.