OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019

 

 

 

  1. W miesiącu sierpniu nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. Nie zapominajmy o pielgrzymach oraz wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą Matkę o ich wzrost duchowy, dobry ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.
  2. W przyszłą niedzielę 25 sierpnia będziemy wspólnie przeżywać Uroczystości Dożynkowe w Woli Kamieńskiej. O godz. 14.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., po której zapraszamy na festyn i zabawę taneczną do późnych godzin wieczornych. Uroczystości będą odbywały się na placu przy świetlicy w Woli Kamieńskiej.
  3. Trwa sezon na kwiaty ogrodowe, z tej racji bardzo prosimy, w miarę możliwości, o przynoszenie kwiatów do dekoracji kościoła i ołtarzy, za które składam z góry serdeczne Bóg zapłać.
  4. We wtorek Wspominamy w liturgii św. Bernarda z Clairvaux, w środę św. Piusa X-papieża, w czwartek Najświętszą Maryję Pannę Królową, w sobotę św. Bartłomieja.
  5. Absolwenci oraz obecny skład młodzieżowej orkiestry dętej w Iławie pod batutą Michała Kowalewskiego we współpracy Iławskim Centrum Kultury oraz władzami lokalnymi pragną zaprosić na koncert pokoleń „ Orkiestra Pasją, Muzyka Życiem” ku pamięci śp. Bogdana Olkowskiego, jako podziękowanie i wyraz pamięci o zmarłym przed rokiem kapelmistrzu. koncert odbędzie się 25 sierpnia o godz. 15:00 w Iławskim Amfiteatrze.
  6. W dniach 4-8 września Odbędzie się 5 Żuławska Pielgrzymka Piesza od ujścia Wisły do Gietrzwałdu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej diecezji.
  7. Po każdej Mszy świętej w zakrystii można zamawiać i rezerwować intencje Mszy świętych na najbliższe dni i tygodnie. Pamiętajmy w modlitwach o żywych i umarłych bliskich naszemu sercu.
  8. Do nabycia tygodnik Gość Niedzielny .

 

 Wszystkim parafianom i Gościom za wspólną modlitwę  i ofiary składam serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!  Życzę wszystkim radosnej i miłej niedzieli.

KONSULTACJA MAŁŻEŃSKA

Od 27 listopada 2017 r. przy naszej parafii będzie możliwość uzyskania porady z zakresu procesu o nieważność małżeństwa. Specjalista z zakresu prawa kanonicznego pomoże sporządzić skargę powodową do sądu kościelnego, dobrać materiał dowodowy, odpowiedzieć na pismo sądowe.

Warto zgłosić się do punktu konsultacyjnego:

– jeżeli Twoje małżeństwo rozpadło się i pragniesz wejść w nowy związek, ale także żyć zgodnie z nauką Kościoła i korzystać z sakramentów,

– jeżeli żyjesz już w niesakramentalnym związku, ale dokucza Ci brak możliwości przystępowania do sakramentów.

Na spotkanie należy umówić się telefonicznie/e-mailowo.

Kontakt: dr Monika Krzywkowska, tel. 660-127-110, mkrzywkowska@wp.pl

 

DR MONIKA  KRZYWKOWSKA
DOKTOR NAUK PRAWNYCH, KANONISTA

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Teologii (tytuł magistra teologii uzyskałam w roku 2006),
jak również absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie
w 2010 r. uzyskałam tytuł magistra licencjata prawa kanonicznego.

Od kilku lat przynależę do Stowarzyszenia Kanonistów Polskich. W latach 2011-2016 pracowałam jako wykładowca akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W roku 2017 uzyskałam stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przygotowanie do małżeństwa w prawie polskim i kanonicznym”.